Noorus Spa Hotell

Olen kuulnud arvamust, et nõrga rubla ja sanktsioonide tõttu kukkus Narva-Jõesuu vene turiste rohkem ära, kui avalikult räägitakse. Sellele vaatamata avati uus suur hotell, mis Meresuu ja Sanatooriumi elu veelgi raskemaks teeb. Kellegi kurva saatuse üle küll rõõmu ei tunne, aga meile, spaa külastajatele, on see kindlasti hea. Tihedam konkurents timmib teenust paremaks ja langetab hinda.

Vaade majale ranna poolt

Vaade majale ranna poolt

Maja on tegelikult palju suurem, kui möödasõites võiks arvata, sest teele paistab vaid madalam osa, kus on spaa ja restoran. Toad on omaette 7-kordses korpuses. Koos sviitidega on 114 tuba  (võrdluseks Hedonis on vaid 72). Ka pakutavaid teenuseid on piisavalt – restoran, baar, lastetuba, spaa (sh VIP spaa) ja isegi bowling ja piljard.

Nagu teisedki suuremad tegijad siinkandis, asub ka Noorus vahetult liivarannas

Nagu teisedki suuremad tegijad siinkandis, asub ka Noorus vahetult liivarannas

Noorusel läheb hästi. Kui kogu Narva-Jõesuu, sh Meresuu ja Sanatoorium, on maikuu tööpäeval suht tühjad, siis Nooruse parkla oli praktiliselt täis. Enamus kliente on lastega pered Eestist ja idapoolsest naaberriigist. Soomlasi ei kohanud üldse. Majas on valdav vene keel. Personal saab üldiselt eesti keelega hakkama, aga mitte alati. Näiteks massöör oli täiesti umbkeelne, aga tema puhul on vast olulisemad muud oskused.

Standard tuba

Standard tuba

Standard tuba on küllaltki väike. Kui tahad ka lisavoodit kasutada, läheb asi hoopis absurdseks. Tugitoolist avanevat lisavoodit ei saa päris lahti teha, sest suur voodi jääb ette ja peale seda toas liikuda enam ei saa. Kes tahab ennast normaalselt tunda, peaks peretoa võtma. Sellel pole küll rõdu, aga ruumi kindlasti rohkem. Meie rõdu oli päris suur ja avanes otse merele. Päris hea. Kui ehituskvaliteeti ja sisustust võrrelda Hedoniga, siis jääb Noorus alla. Pidevalt kostub mingit müra ja solinaid, sisustuselemendid jätavad odavama mulje, wc põrand on peale dušši ulme libe ja vannitoa sein papist.

Lebotoole on vaid üks miskipärast

Lebotoole on vaid üks miskipärast

Vee- ja saunakeskus üllatas meid. Ei oleks nii suurt ala oodanud. Saunu on 10 ringis, täismõõtmetega ujumisbassein, vastuvoolu ring, erinevad mullikad, jaapani bassein, õue ala ja lastele eraldi ruum. VIP-spaani me ei jõudnud. Lapsega on tegevust piisavalt ja ruumid on soojad. Ei pea pabistama, et lapsel äkki külm vmt. Meie 2,5-ne möllas kaks päeva mitu tundi. Kolmandal päeval lihtsalt enam ei jaksanud :). Miinuspoolepealt ütleks, et osa saunu on läbimõtlemata ja keegi neid ei kasuta, aga mis põhiline, põranda plaadiga on pandud täiesti puusse. Nii kuradi libedat põrandat pole me varem spaas kohanud. Laps kukkus mitu korda ja omal tekkis ka paar napikat. Täiesti haige. Meil peaks nagu olema veekeskuste ehitamise kogemust juba küll ja küll.

DSC08770m

DSC08775m

DSC08773m

DSC08777m

Vastupidiselt Hedonile, on Nooruses lastele mõeldud päris palju. Lisaks veekeskusele on korralik lastetuba koos teoreetilise hoidjaga (reaalselt teda 3 päevaga näha ei õnnestunud, aga meil polnud ka plaanis tema teenuseid kasutada) ja õues mitte just kõige parem mänguväljak. Lasetoas ka väike kummituba. Hästi ruumikas. Kui tavaliselt a la carte restorani väikse lapsega ei läheks, siis siin oli see OK. Me ei olnud ainsad. Ka lastemenüü olemas.

DSC08743

Restoran kannab nime Roheline Aed ja pakub nii a la carte kui ka buffee õhtusööki. Buffee oli vast 25 € per noss. Kuna tähistada oli veidi rohkem, siis buffee kõnealla ei tulnud.

Kuna lõuna sai tugev, siis asendasime pearoa teise eelroaga. Alustasime toorsuitsusingi salati ja kitsejuustuga. Menüüs olid ka ahvatlevad siia ja kadakase veise carpacciod, aga sama päeva lõunal võtsime Sanatooriumi restoranis mitte kõige õnnestunuma carpaccio ja enam isu ei olnud. Salat ja juust olid mõlemad päris head. Salat ehk liiga kuiv, aga värske rõigas oli midagi uut.

Salat rõikaga

Toorsuitsusink salati, värske rõika ja murakakastmega – 7,20 €

Kitsejuust

Gratineeritud kitsejuust rukkola, fiikuse marja ja mustikakastmega – 8,60 €

Meid teenindanud neiul ei olnud keel just ideaalne, aga ta sai suurepäraselt hakkama. Käitus professionaalselt ja oli väga sõbralik. Õhtu jooksul ikka jääb silma-kõrva ka mujal laudades toimuv ja kohati jäi mulje, et kõik teised teenindajad nii pädevad ei olnud. Näiteks jäi silma seik, kus tüdruk tõi veini lauda ja ootas, et klient pudelit vaadates ütleb, kas sobib või ei. Klient oli vist suurem veini spets ja nii lihtsalt see ei läinud.

Salatid tehtud, tulid supid. Üks tomatist teine kalast.

DSC08765

Kodune uhhaa kalade assortiist ja haugi klimpidest – 6,80 €

Tomati kohta pole midagi öelda. Uhhaa oli päris huvitav, sest haugi klimpe pole kindlasti varem saanud. Maitses ka hästi. Kodusest uhhaast märksa peenemas võtmes.

Magusast proovisime ära brülee ja šokolaadi tordi passiooniga. Varem pole kreembrüleed jäätisega saanud ja see tundus kummaline. Paar päeva hiljem Tallinnas õnnestus sama kombinatsiooni näha. Vot ei tea, kas kokkusattumus või polegi see kooslus nii haruldane.

DSC08768

Kreembrülee punasesõstra ja kibuvitsajäätisega – 5,60 €

Ei saa ennast eksperdiks nimetada, aga oleme Narva-Jõesuus söönud kõigis suuremates hotellides ja veel paaris söögikohas. Nende põhjal võiks öelda, et Roheline Aed on selle kandi parim koht. Ühtlasi ka kõige kallim. Kui aknast paistab veel päikeseloojang, on idüll garanteeritud. Restoranile punkte 8/8

Jutt sai seekord natuke pikem kui muidu. Ja põhjusega, sest Noorus on raudselt üks tipptegijatest Eesti spaahotellide hulgas. Hedoniga veel võrreldes kindlasti kõledam. Puuduseid siin ikka on, aga üldpilt on hea ja tahtsime koguni kolmandat ööd juurde osta. Kahjuks hakkas aga nädalavahetus juba peale tulema ja öö eest küsiti 115 €. Pidasime kalliks. Olenevalt hooajast võib nädala sees toa saada päris mõistliku rahaga. Lisaöö jäi võtmata, aga hilisem check-out, et natuke kauem saunatada, ei olnud probleem. Mõnus

Punkte Noorusele kogunes meilt 8/8

 

Advertisements
Rubriigid: Spaad ja hotellid, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s