RMK Värska Metsamaja

RMK ehk riigimetsa majandamise keskuse poolt pakutav on arvatavasti teada juba kõigile, kel loodusepisik ja seiklusjanu sees. Nende poolt on Eestlasele võimaldatud muretu grillimine, matkamine, telkimine – kogu suvine chill ühesõnaga. On ju mõnus, et platsid kõigile tasuta on, aga teisest küljest tähendab see seda, et suvel ei ole ilusa ilmaga lootustki vaba kohta leida. Tundub, et just vene rahvusest seltskonnad hõivavad kõik kohad vara valges ja lahkuvad pühapäeva hilisõhtul. Ka ise enam laupäevase grilli koha otsingul RMK-ga ei arvesta kahjuks.

Kõlab kummaliselt, aga õnneks on mõned RMK teenused ka tasulised. Täpsemalt siis metsamajad. On olemas ka tasuta metsaonnid (ilma voolu ja veevärgita tavaliselt), aga need on väga metsikud ja sinna lähme siis, kui laps on veidi suurem. Nüüd käisime välja 90 € kahe öö eest ja võisime olla kindlad, et kohalejõudes on majake vaba. Asukohale me piire ei seadnud. Vaja oli sauna ja väiksemat maja, sest olime vaid kolmekesi. Nendele kriteeriumitele vastas kõige paremini Värska metsamaja. Suuremale seltskonnale ja ka kallima hinnaga on valik suurem.

Värska

4 magamiskohaga metsamaja

Maju on tegelikult kaks – suur neljale inimesele ja väike kahele. Suurem on kohe järve kaldal, väiksem veidi eemal ja kehva vette mineku kohaga. Väiksem on iseenesest uuem ja näeb parem välja, samuti asub varjulises kohas puude vahel. Hind on mõlemal sama. Seekord võtsime suurema, sest see on populaarsem ja nii oli suurem tõenäosus, et kõrval maja jääb tühjaks ja saame päris omaette olla. Järgmine kord võtaks vast väiksema. Erilist vahet muidugi pole.

Värska (1)

Väiksem metsamaja

Peale 4 narikoha on majakeses külmkapp, väike pliit, ahi ja hiigelsuur laud, mis kogu toa ära täidab ja liikumise raskeks teeb. Ei puudu ka veekann ja mõned põhilised nõud. Seina taga on väikse eesruumiga saun. Sisustus on parajalt väsinud ja täpselt niisama korras kui eelmine seltskond selle jättis, sest RMK-poolset koristamist 45 eurine võtmeraha ei sisalda. Voodipesu muidugi peab endal kaasas olema.

Värska (2) Värska on iseenesest parajalt väike koht, kus vaid kaks väikest külapoodi ja sanatoorium. Kui järsult tuleb soov kala grillida, nagu meil juhtus, ja miskit püüda ei õnnestu, tuleb sõita näiteks Räpinasse.

Värska (3) Kõrval olevas järves kasvavad lademetes järvekarbid. Pidavat need ka süüa kõlbama, kui vees leotada. Kraanivesi aitab vabaneda mudamaitsest. Ise proovima ei hakanud.

Värska (4) Et mida veel Värska pakub?!? Ümber järve kulgeb ~5 km RMK matkarada. Suuremat elamust rada ei anna, aga pole viga. Ühe hommikupooliku sisustab ära.

Värska (5) Kahe ööbimisega polegi erilist programmi vaja välja mõelda. Aeg läheb ruttu. Tutvud Värskaga, väike matk, grillid, saunatad, ujud järves ja tõmbad endasse suvist loodust. Kui klapib ka ilm ja seltskond, on korralik idüll garanteeritud.

Advertisements
Rubriigid: Eestri tripid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s