Maharaja

Raekoja platsil oleme käinud juba Balthasaris, Maikrahvis ja Olde Hansas. Kaalumisel on olnud Kaerajaan ja rohkem kui ühel korral Troika. India restoran Maharaja pole seni veel mõttesse tulnud, aga sõber Cherry teeb omad korrektuurid. 20 € eest lunastasime poole suurema maksejõuga vaucheri, mis kehtib kogu menüüle, välja arvatud joogid ja mereannid.

Miljöö on õdus ja aknast avaneb vaade jõuluturule.

Shiva

Menüü ülesehitus on sarnane klassikalisele hiinakale – on eelroad ja on riisiga serveeritavad pearoad seast, kanast ja mereandidest. Oma sektsioon on ka dessertidel, aga aasia söögikohtades me sellele tavaliselt tähelepanu ei pööra.

Murg Shorba (kanasupp) – 3,90 €

Esimese ringi sisustasime kanaga. Piimjas supp ehmatas oma välimusega, aga süües polnud vigagi. Midagi uut. Hästi maitses ka hapukas kana salatis, aga liha kogus oli rohelisega võrreldes liiga suur. Mõnele piisaks sellest lausa pearoaks, kui veidi rohelist juurde tellida.

Murg Chaat (terava ja hapumaitseline kanasalat sibula ja tomatiga) – 9,90 €

Pearoaks tellisime muidugi riisi. Et hinnaline vaucher ikka kasutatud saaks,  võtsime juurde kastmed lambast ja india vürtsidega kanast. Lammas oli valmistatud klassikaliste lisanditega, sibula ja tomatiga, ja ootuspäraseks jäi ka selle maitse. Suhteliselt hea ühesõnaga. Kana sai nimme valitud meie jaoks võõras koostises. Et kui juba india restoranis, siis ikka india vürtsidega. Esimesed suutäied olid nagu OK, aga iga järgmise ampsuga hakkas too kurikuulus india vürts häirima. Nii spetsiifiline maitse kõigile ei lähe.

Gosht Adraki (lambaliha sibulaga, sibula- ja tomatikastmes) – 14,90 € ja Murg Jalfrezi (india vürtsidega marineeritud kanalihaviilud sibula-tomatikastmes piraga) – 11,90 €

Joogid on suht kallid. Mõnes kohas kukuks 5 eurist õlle hinda nähest tooli pealt maha, aga Raekoja platsil see nii väga ei üllatagi. Teada värk, et ka vee eest annab korralikult küsida, aga siis võiks ju lauale tuua ka pudeli, kust see hinnaline märjuke pärit on. See, et teenindaja käega 0,25 l morsiklaasi lauda toob ja pärast 2,50€ küsib, ei kõlba küll kusagile.

Peale pikemat reisi Indias vast proovime uuesti, aga seekord Mahajara külastus meid ekstaasi ei viinud.

Punkte 6/7

Advertisements
Rubriigid: Restoranid, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s