Talurahva Spaa Maria talus

Aktiivsele kodanikule on Eesti suhteliselt piiratud võimalustega maa. Spaades oleme käinud siin ja seal, aga üldjoontes on pakutav ikka sarnane. Mida uut võiks spaasse minnes veel oodata?

Maria talu kodulehelt:

Keha ja vaimu harmoonia taastamiseks on parim võimalus ammutada jõudu põlisest Eestimaa loodusest, turgutada ennast esivanemate kombe kohaselt suitsusaunas ning nautida saunateraapia, kümbluse ja ihuprotseduuride tervendavat jõudu.
Maria talus on võimalik osa saada ainulaadsest ja huvitavast saunateraapiast! Ehedas Eesti suitsusaunas ootab Teid professionaalne saunamees, kes unustamatu vihtlemisseansi korraldab.
Seejärel on õige aeg jahutada oma kuumaks köetud ihu jahedas tiigivees või talvisel ajal jääaugus. Peale suplust kantakse kerge massaaži käigus kehale mee-soola mask, mis jätab naha meeldivalt pehmeks.

Nii ahvatlevale reklaamile ei saa kergelt selga pöörata. Tundub hoopis midagi muud.

Meie valitud Talurahva Spaa pakett sisaldas:

 • saunateraapia soomesaunas koos vihtlemisega 2 tundi. Suitsusaun on kahele inimesele liiga soolase hinnaga. Suurema seltskonnaga minnes tasuks raudselt seda proovida.
 • suplus tiigivees
 • saunalinad
 • saunakali/õlu ja suupisted
 • Grillipakett:
  • sealiha ja kala
  • kartulisalat
  • toorsalat
  • Maria Talu plaadikook
  • morss / kohv / tee
  • grilliplatsi kasutus koos grilli ja sütega
 • Hommikusöök
 • Majutus kahele
 • Reklaamiti ka uhke helitehnikaga traktori sõitu naistele. Seda me ei proovinud.

Saabudes leidsime peamaja köögist tädikese, kes andis rõõmsalt ülevaate oma raskest nädalast. Talu on suviti väga tihedalt broneeritud. Selgus, et just peeti suuremat juubelit, eelmisel õhtul oli pulmatrall, mida meie tulekul alles koristati ja järgmise päeva hommikul pidi juba algama suurem konverents. Tädi andis meile toa võtme ja näitas kätte suuna õige majakese poole.

Just nagu Peetriküla Tallinna lähistel.

Igas majakeses on kolm tuba. Alumisel korrusel kaks ja ülemisel üks suur. Meie saime toa teisele korrusele, kus üllatuseks oli mega suur vannituba, köök koos tehnikaga, kaks voodit ja isegi wifi. Ei mingit saunalakas põhukoti otsas magamist, nagu taluspaasse minnes võiks arvata 🙂 Iga maja kannab ühte eestis kasvava puu nimetust ja samast puust on valmistatud ka massiivne võtmehoidja.

Toas puudusid vaid teler ja minibaar

Meie majakesel oli väike torustikuprobleem. Nimelt, kui keegi all korrusel vett lasi, siis meie torud vilisesid tükk aega. Muus osas oli tuba igati aus.

Õhtusööki me ei pidanud ise valmistama, aga põhimõtteliselt oleks see võimalik olnud

Seadsime end sisse ja läkisme Maria talu valdustega tutvuma. Vaatasime üle saunad, muud kõrvalhooned ja hobused, millede aretamine on selle talu üks peategevusi. Võimalusi aja sisustamiseks on palju, aga enamus asju on ikka suuremate gruppide jaoks orienteeritud ja vajavad eelnevalt kokkuleppimist. Lihtsalt nö mööda minnes nagu polnudki mingit tegevust ette võtta, aga õnneks oli meil kohe algamas saun ja aega üle ei jäänudki.

Saunakogemus oli kiiduväärt juba esimesest sekundist.  Astusime saunamajakesse, kui ees ootas meid saunamees Margus. Vastavalt oma rollile riietatud noorema poolne härra tutvustas ennast ja ühtlasi seda, mis meid selle kahe tunni jooksul ees ootab. Lisaks uuris ta, et milline on meie saunakogemus ja harjumused. Soovitatavalt võiks ennast paljaks koorida, aga kes pole selleks valmis, käitugu vastavalt enesetundele. Margusel endal on seljas lõhikuga linasest hõlmik ja peas vildist mütsike, mille vajadus meil hiljem ka saunalaval paljastatakse. Margus on põline massöör, kes jagab meeleldi selle kahe tunni jooksul tarkusi ka meiega. Teadmisi jagab ta sauna ajaloost, traditsioonidest, inimeste kehaprobleemidest, massaazist, toitumisest jne. Kasulikke soovitusi jagub mitmeks leilis käiguks.

Leilivõtmise vahel peab ennast karges tiigis jahutama.

Peale mitmekordset saunalaval ja tiigis käimist algas vihtlemisprotseduur. Enne üks siruli ja siis teine. Kahe vihaga nüpeldamisel saunamees võlgu ei jää 🙂

Lõpetuseks saime mõnusa koorimise ja kehatöötlemise. Rait soola ja mee ning Marin kaerahelbe ja mee seguga. Kui esialgu tundus veidike ahistavana mõte, et mingi võõras vennike meiega terve see aeg saunalaval jõlgub, siis peame tõdema, et see oligi paketi võlu ja highlight. Sooovitaksin soojalt teenuse kaalumist kasvõi tüdrukuteõhtu osaliseks sisustamiseks. Kokku kestis saunatamine isegi pool tunnikest kohkem, kui oli ettenähtud.

Manni kooritakse kaerahelveste ja meega

Kui saunas käidud ja kondid pehmed, ootas meid sauna kõrval kaetud laud ja sütel liha. Kõik oli maitsev, aga törts kesisem kui pakett lubas. Näiteks saunaõlut ei pakutud  saunas ega ka peale seda. Jäi mulje, et sattusime kehval ajal ja personalil oli lihtsalt kõige muuga liialt palju sebimist.

Hommikul vedisime ennast kokkulepitud ajaks peamajja, et midagi hamba alla saada, aga oh üllatust, selgus, et hommikusöögi aeg olevat just lõppenud. Kuskil oli tekkinud arusaamatus. Söömata me muidugi ei jäänud. Lauale toodi võileiva materjal, pudru ja kohvi. Kõik maitses suurepäraselt.

Kokkuvõttes jäime väga rahule. Oli tunda probleeme organiseerimisega ja seda võimendas personali hõivatus suurte üritustega. Kogu eelnev suhtlus käis meil meili teel Hotell Victoria kaudu ja jäi mulje, et toredad kohapealsed tädid ei ole lubatud paketi peensustega päris hästi kursis. Kogetud saunateraapia (või taluspaa, kuidas keegi seda nimetab) on meie arvates aga midagi sellist, mida julgeks soovitada. Traditsioonilise spaa rohked saunad ja basseinid ei suuda nii ainulaadset elamust pakkuda.

Advertisements
Rubriigid: Spaad ja hotellid, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s