Filipiinid

 PULMAD ESKAYA BEACH RESORDIS    BOHOL

 CAMIGUIN                                                    BANAUE ja BATAD

 CORON                                                          EL NIDO

 MT PINATUBO                                            HONGKONG

Kõigepealt mõtlesime välja, millistele tingimustele peaks meie pulmade ja mesinädalate toimumiskoht vastama ja tehtud pingerea tippu jäi Filipiinid. Veebruaris on seal soe, erinevaid saari ja resorte, mille seast valida, on palju, hinnatase on meie mõistes soodne ja asju saab ajada inglise keeles. Kariibidel näiteks oleks sarnane üritus oluliselt kallimaks läinud (lisaks keerulisem kohale jõuda ja valdav hispaania keel). Teistest Kagu-Aasia riikidest jäid Vietnam ja Kambodza kõrvale sobiva resordi puudumise pärast. Tais oleme juba käinud ja Malaisia jäi napilt alla ebakindlama kliima poolest veebruaris. Muidugi võiks kaaluda ka nt Malediive, aga seal läheks loodussõbral vist kolme nädalase mesinädala veetmisega tuugaks. Muidugi kui rahas poleks küsimus, laieneks valik tuntavalt ja kui ka toimumise aeg ei pea kindel olema, siis võiks valima jäädagi.

Marsruuti kokku panna on päris keeruline. Nagu ikka. Nii suures riigis 3 nädalaga nagunii kõike ei näe, mida tahaks. Teisalt on see aeg liiga pikk, et ühes piirkonnas ära raisata. Lõpptulemus sai selline: 1) Bohol – pulmad ja saare tuur. 2) Camiguin – matk Hibok Hibok vulkaani otsa, White ja Mantique Island. 3) Banaue – 3 päeva matka riisipõldudel.              4) Busuanga – Coron Island tuur. 5) El Nido – tuurid Calamiani saarestikus. 7) Subic Bay – Mt Pinatubo tuur. 8) Hongkong. Kokku kestis meie reis 26 päeva ja sellest 2 viimast olime Hongkongis. Viisavabalt saab Filipiinidel veeta 21 päeva, st meil oli vaja teha viisad ca 40 euri nägu.

   

Lennud. Kõige loogilisem tundub lennata Manilasse läbi Hongkongi. Finnairi lennud TLL-HKG-TLL saime 560 €. Ostsime 5 kuud ette, aga sarnast hinda pakuti hiljemgi. Hongkongist Manilasse viib Cebu Pacific  ca 80 € ots, pealinna kõrval asuvasse Clarki isegi kuni poole soodsamalt (kui jällegi piisavalt vara osta). Siselendude puhul on valida kolme odavlennufirma vahel – Cebu Pacific, Airphil Express ja ZestAir. Esimesed kaks tegutsevad Manila uues NAIA 3 terminalis, ZestAir aga domestic`us. Kõigil kolmel on suured varajase ostja Promo hinnad, mis rohkem kui pool aastat ette ostes on tihti 1 peeso, st tasud vaid maksude eest. Meie nii usinad muidugi ei olnud ja ostsime oma 4 lendu ca 2-3 kuud ette, kekmiselt 20 € tükk näo kohta. Kusjuures proovisime ära kõik eelpool mainitud vedajad. 

Kliima on suht sarnane Taile, aga veebruaris-märtsis on tõenäosus pilves ilmale ja sajule suurem. Kusjuures hakkasid silma kindlad tsenaariumid päeva lõikes. Näiteks Camiguinil sadas igal õhtul, El Nidos olid hommikud pilves jne.  Keskmiseks temperatuuriks käidud saartel pakuks 30+  ja merevesi vast 27-28. Perfektne ühesõnaga.

Tervis. Põhiprobleemiks oli ärakaduv põhi. Kuigi kandsime pidevalt kaasas rummi, mida enne sööki võtsime, oli mingil osal seltskonnast aegajalt kõhuga jama. Muudest ohtudest tasub mainida ka malaariat, mis Palawanil pidi täitsa olemas olema. El Nidos on see oht aga suht väike ja sääski oli ka vähe, nii et pooled meist Malarone tablette ei võtnud ja on tänini elus. Ptui-ptui-ptui..

Hinnad on üldjoontes soodsad, eriti teenused, lendamine ja reeglina ka muu transport (kuigi kütus on kallis). Lihtsama öömaja leiab 700-1000 peeso eest. Keskmine õhtusöök kahele koos õlledega ca P600. Eriti odav oli näteks massaz, mille eest küsiti El Nidos P300 (ca 5-6 €). Suitsupakk on alla euri ja rumm täiesti absurdse hinnaga. Suhteliselt kalliks võiks lugeda õlut, mis meie hindadele palju alla ei jää, aga natuke siiski jääb :). Kohapealseteks kulutusteks peaks arvestama 60-70 euri päev kahe inimese kohta.

Söök-jook. Kogemusi on nii häid, kui halbu. Kui riskid, siis võid ka arvestada kõhuprobleemidega nagu ka meie seltskonnas teemaks oli. Kõige levinumad on nuudlid erineva lihaga – Bam-I ja Pancit Canton. Traditsionaalne hommikusöök meenutab pigem lõunat riisi ja lisandiga. Oleme viimaste aastega muutunud suurteks aasia toidu fännideks ja lootsime sellelt reisilt gulinaarses mõttes palju, aga suures osas jäi elamus ära.

GPS ei ole hädavajalik, aga matkates abiks ikka. Ka giidiga matkadel on hea vaadata, kaugel juba oled ja kui palju lõpuks läbitud sai. Meil oli kaasas Garmini käsi GPS koos tasuta OpenStreetMap-iga (lingitud lehelt leiab kaardi sisuliselt mistahes maailma riigi kohta). Teatavasti on OSM-i kaart maakohtades isegi asjalikum kui Google Maps.

Turvalisus. Jäi väga turvaline mulje. Ohte on muidugi igasuguseid – alustades maavärinatest ja üleujutustest ja lõpetades turistide pantvangi võtmisega Mindanao saarel.

Reisieelarve. Kui kulutused pulmadele kõrvale jätta, jagunesid väljaminekud umbes nii (kõik summad on kahe inimese kohta, 22 päeva):

 • lennud TLL – HKG – TLL – 1113 €
 • lennud HKG – Manila ja Clark – HKG – 209 €
 • siselennud 4 otsa ja lennujaama maksud – 174 €
 • kindlustus, viisad – 134 €
 • majutus – 255 €
 • söögid, joogid – 425 €
 • tuurid – 356 €
 • maa- ja veepealne transport – 264 €
 • shopping ja muu (massaazid, kotihoid jne) – 313 €
 • KOKKU – 3243 €
Rubriigid: Reisid, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

10 Responses to Filipiinid

 1. Pingback: Mt Pinatubo ja Subic Bay | Reisid, matkad ja maitseelamused

 2. Pingback: Pulmad Eskaya Beach Resordis | Reisid, matkad ja maitseelamused

 3. Pingback: Hongkong | Reisid, matkad ja maitseelamused

 4. Pingback: El Nido | Reisid, matkad ja maitseelamused

 5. Pingback: Coron | Reisid, matkad ja maitseelamused

 6. Pingback: Matk Banaue-Cambulo-Batad riisipõldudel | Reisid, matkad ja maitseelamused

 7. Pingback: Camiguin | Reisid, matkad ja maitseelamused

 8. Pingback: Bohol | Reisid, matkad ja maitseelamused

 9. Pingback: Pulmad Eskaya Beach Resort`is | Reisid, matkad ja maitseelamused

 10. Jane ütles:

  Tere! Kas oleks võimalik teie kontakti saada kuna väga sooviks mõnda asja teilt uurida nt meili teel :).

  Parimat, Jane!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s