Coron

Tavaliselt on Coronile mineku põhjuseks sukeldumine, eriti just vrakisukeldumine. Mittesukeldujaid toob siia aga Coroni saare loodus ja logistiliselt jääb see saarestik teele Palawani pärli – El Nido poole liikumisel.  Coroni saar ise on vaid külastamiseks erinevate tuuride käigus. Kogu infrastruktuur asub kõrval oleval Busuanga saarel, mille pealinnaks on Coron Town. Lennata saab Busuangale kõigi kolme odavlennufirmaga, kusjuures üks ots maksab eelmüügist vaid ca P1000. Kuna lennujaam on väga väike, juhtub sageli, et lennud tühistatakse. Ka sel päeval kui meie Zestairiga saabusime, öeldi, et Busuangalt ära lennud ei lähe, kuigi ilm tundus täiesti normaalne. Plaanis oli peatuda siin vaid kaks ööd ja siis edasi praamiga El Nidosse minna, nii et see lendude jama jättis tol hetkel ka suht külmaks.

Linna jõudes läksime esimese hooga Sea Dive Resorti, sest see tundus LP järgi hinna ja kvaliteedi suhtelt parim koht siin linnas. Muidugi oli Sea Dive täis. Edasi järgnes mitu tundi erinevate kohtade tsekkimist ja mööda linna kolamist. Tagantjärgi targana jätaks kogu selle jama ära ja läheks kohe keskusest natuke eemale jäävasse KokosNuss Garden Resorti, kuhu lennujaamast tulles takso meid kohe tahtis viia, aga meil oli vaja ikka teisi kohti ka vaadata 🙂

KokosNussi hüti veranda

Nuss jääb keskusest ca 15 min jalutuskäigu kaugusele, aga Coron Town jättis meile sedavõrd mittemidagiütleva mulje, et eemalolek võis isegi hea olla. Hütte on seinast seina. Konditsioneeri ja sooja duššiga variandi saab P1400-ga. Ilma mugavusteta, aga terrassiga (nagu pildil) maksab täpselt poole vähem. Äss diil tegelikult.

Pakkisime oma asjad lahti ja hakkasime kohe pappi välja laduma. Võtsime järgmiseks päevaks Coroni saare tuuri (P800 nägu). Hind oli arvestatud neljale, hiljem liideti üks vennike juurde, aga odavamaks asi ei läinud. Tuur algab snorgeldamisega Siete Pecados korallrihvil. Veealust vaatamist oli parasjagu.

Siete Pecados

Järgmine stop on Coroni kõige enam pildistatud vaatekoht ja Kayangan Lake. Tõesti kena, või mis?

Coron Viewpoint

Kayangan Lake

Kayanganis snorgeldada pole mõtet, aga ujumiseks paremat ei oska tahtagi. Vesi on soe ja rahulik. Maru sügav ka muidugi, aga ujumisel see ei puutu ju asjasse. Kui eriti vagusi kivil kükitada siis võid avastada, et su jalgadele on ilmunud elusolendid. Kivide vahel liiguvad suured krevetid 🙂

Jõudmas Twin Lagooni

3. peatus, Twin Lagoon, on merega ühenduses laguun, milles vesi on nö kihiline. Soe merevesi ja külmem allikatest tulev vesi omavahel korralikult ei segune ja see annab ujudes täiesti tunda. Ka vaade veeall ei ole päris õige. Erinevad veekihid muudavad pildi häguseks.

Enamik tuuri paate teeb lõuna kenal Panol Beachil. Meile tundus, et seal oli juba rahvast piisavalt ja läksime natuke edasi, kus väike rand oli enamus ajast vaid meie päralt. Söök on paadipoistel kaasas. Täiesti maitsev. Toidukordi sealsetel tuuridel võib üldse parimateks pidada. Laual on terve grillitud kala inimese kohta, grillitud liha, riis, salat, puuvili.

Väike rand Banol Beachi kõrval

Hiljem tehakse veel kaks peatust – madalasse vette uppunud laeva juures (Skeleton Wreck) ja CYC rannal. Ääremärkusena selle tuuri kohta ütleks veel niipalju, et kindlasti peab sulli kaasa võtma. Pea igas peatuses tuleb maksta kohalik fee, mis tuuri lõpuks tegi kokku P550.

Selle tuuriga oli kõik, mis Coronil näha tahtsime, nähtud. Nüüd tuli sebida praamipiletid El Nidosse. Hinna poolest pole vist vahet, kust need piletid osta, hind on ikka P2200. Probleemiks muutus hoopis ilm. Selgus, et meri on liiga tuuline ja rannavalve ei lase praame sadamast välja. Küll aga läheb hommikul üks teine variant, mis sama raha eest (ilma söögita ainult) meid kohale viib. Tundus kummaline küll, aga ei tea kui kauaks tuule vaibumist ootama jääda ka ei tahtnud.

Stiilinäide Coroni supist. Tegemist on sealiha supiga, mis alguses maitseb enam-vähem, aga peale jahtumist tekib pinnale korralik rasvakiht ja siis muutub selle söömine parajaks katsumuseks 🙂

Hommikul vara vedasime ennast traigiga sadamasse ja hakkasime oma veesõidukit otsima. Kui esimest korda nägime, et peame 8h veetma täpselt sama suures bankas, kui see millega tuuril käisime, arvasime, et siin peab olema mingi eksitus. Muidugi ei olnud see eksitus. Veidi kõheldes võtsime kitsal puupingil kohad sisse ja jäime väljumist ootama. Natuke hiljem jõudsid kohale ka kaks vanemat turisti, kes paati nähes keeldusid peale tulemast ja läksid minema. Üks venekeelt rääkiv paar siiski liitus meiega ja koos 7-8 kohalikuga asusime kell 6 teele. Meri polnud küll hullu tormine, aga nii väikse alusega sellist sõitu teha pole kindlasti normaalne. Aegajalt jäi laine täpselt sellise nurga alla, et kogu seltskond sai märjaks ja loksumist oli ikka piisavalt, et mitte magama jääda. Kapten pidi ikka omaala prohv olema. Laineharjale jõudes peatati mootor ja oodati koos lainega kaasa minemist. Lainest ette jõudmine oleks tähendanud ilmselt midagi koledat. Iseenesest põnev oli seda kõike jälgida. Ilma söögita saab 8h tublisti hakkama, kui omal küpsis kaasas, aga WC puudumine ja kõige kõvemast puidust pink kanni all, olid ikka räiged. Kusjuures meie sõit võis isegi veel kergem variant olla, sest veebruaris-märtsis on enamjaolt tuule suund Coronilt El Nido suunas, st seljatagant. Vastupidine tulek on radselt jõhkram.

-loe edasi EL NIDO

-või mine TAGASI ALGUSESSE

Advertisements
Rubriigid: Reisid, sildid: , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Coron

  1. Pingback: Filipiinid | Reisid, matkad ja maitseelamused

  2. Pingback: Matk Banaue-Cambulo-Batad riisipõldudel | Reisid, matkad ja maitseelamused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s