Purjetamine rannakatamaraanil

Seekord sai ära proovitud taas üks kingitus kingitus.ee lehelt (sõidu korraldaja –http://www.hckatamaraan.com/). Nagu varemgi on juttu olnud, on seda tüüpi üritustest osavõtmine suht keeruline. Tuleb leida endale ja korraldajale sobiv päev koos sobiva ilmaga. Seepärast leidsiki eelmise aasta mais kingitud vaucher rakendust veidi rohkem kui aasta aega hiljem. Õnneks ei olnud korraldajal probleemi juba kehtivuse kaotanud kingitusega.

Korraga saab osaleda 2 inimest ja sõit kestab orienteeruvalt tund. Lähtepunktiks on Koplis asuv Peetri sadam.

Neiu taustal on kaks erineva klassi katamaraani – vasakul veidi suurm F18 ja paremal Hobie Cat 16

Kuigi sooja oli tol päeval ligi 20 kraadi ja päike paistis, paluti meil selga panna soojad riided ja pähe villane müts. Ja ega see liiast ka polnud, mais on merevesi veel maru külm ja tuuline sõit selle kohal sortsides ja T-särgis oleks mõeldamatu.

Katamaraan on teisisõnu kahe kerega purjekas. Rannakatamaraan võimaldab sõita rannaäärses madalas vees ja startida näiteks liivarannast.

Kuigi tuult oli suhteliselt vähe, suutis katamaraan edasi liikuda uskumatult kiiresti. Laine oli madal ja see tagas rahuliku sõidu. Meil ei olnud muud ülesannet kui lebotada ja sõitu nautida, mis on ju iseenesest tore, aga elamust jäi seekord väheks. Kuuldavasti saavad suurema tuulega kõik osalised nö sporti teha. Kardan, et see tuleb lähitulevikus ära proovida 😀

Advertisements
Rubriigid: Eestri tripid, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s