Kanuumatk suurveega Soomaal

Viies aastaaeg Soomal on igal kevadel suur sündmus. Meist keegi seda oma silmaga vaatamas polnud veel käinud. Sel aastal tuli see viga parandada. Suurvee nägemiseks on muidugi mitu võimalust, kasvõi näiteks Looduse Omnibussi iga-aastase tuuriga liitudes või ise ringi sõites, aga kerge matk kanuuga on vast kõige ehedam. Kui arvestada, et vesi tõuseb umbes nädala ja pärast samakaua langeb, siis tavapärasel tööloomal on sisuliselt ainult 2 nädalavahetust, et matk ette võtta. Meil õnnestus kohale minna ca 4-5 päeva peale tipphetke, ehk siis juba langeva veega. 

Kanuumatka korraldajaid on päris palju ja hinnad enam-vähem samad. Meie valikuks sai omapead matk soomaa.com-ilt, 20 euri nägu (giidiga oleks 30.-). Hinnas kerge instruktaazh, vajalik varustus ja kaart. Aega raja läbimiseks on muidu 4 tundi, aga meie pidime 3-ga hakkama saama, sest arvestasime Tallinnast kohale sõiduks 2 tundi, tegelikult läks koos kerge ekslemisega ligi 3 (tulime ringiga mööda Tartu maanteed ja Viljandist läbi). Tagasisõit läbi Rapla oli oluliselt lühem 😀 

Sõit mööda heinamaad. Kuskil siin all on jõgi..

 Rada algab mööda metsaserva kuivenduskraave ja seejärel kulgeb mööda vaevuaimatavat jõge. Silmailu pakubki algus vist rohkem, sest vette mattunud metsa ei näe just iga päev. Hilisem sõit meenutab väiksemal järvel sõitu, kus kohati on suht raske orienteeruda. Mitmelgi korral oli abiks gps, mis näitas, kuidas jõgi jookseb. Tee peale jääb kopra tamm, paar veega täitunud taluhoovi, rippsild, püstkoda jm nipet-näpet. Kaks korda tuleb kanuu ka üle tee tassida (suurvee haripunktis sai väidetavalt mõlemast üle sõita). 

Täelepanu! Pilt on illustratiivne. Tegelikult tuli tee ületuseks siiski kanuust välja ronida.
Väliselt väsinud Mart Laari nimeline kanuu oli teistest väiksem, aga liikus seetõttu kiiremini kui meie kaaslaste kolmene kanuu.

 Kokku oli raja pikkus 9 km ja selleks kulus meil täpselt 3 tundi. Kevadine suurvesi Soomaal on kindlasti üks neist nähtustest, mis tuleb ära näha.

Advertisements
Rubriigid: Eestri tripid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s