Mehhiko

 OAXACA                               MAZUNTE

 HUATULCO                         SAN CRISTOBAL

 PALENQUE                          TULUM

 PLAYA DEL CARMEN       MEXICO CITY

 

Miks Mehhiko?

Kui meie viimasest pikemast reisist oli möödas juba rohkem kui aasta, hakkasime vaikselt otsima uut sihtkohta. Positiivne kogemus Taist viis mõtted uuesti Aasiasse, täpsemalt siis Vietnam või Malaisia. Kõik aga muutus kui paar nädalat peale Madeiralt naasmist tegi Estravel soodsa pakkumise Mehhiko ja Lõuna-Ameerika lendudele. Aega reageerida oli ainult 2 päeva, aga 7500.- eek per nägu Helsingi – Mexico City lennu eest tundus liiga hea, et see mööda lasta ja nii saigi piletid ostetud rohkem kui pool aastat ette. Piletid ostsime arvestusega, et kohapeal on meil aega 3 nädalat.

Nii suure riigi puhul sai üsna kiiresti selgeks, et kolm nädalat on väga lühike aeg ja tuleb täpselt oma marsruuti planeerida, et selle ajaga võimalikult palju näha, ilma et liigseks ralliks läheks. Pikkade vahemaade ja kallite siselendude pärast Baja California ja Vasekanjon jäid kohe välja. Planeeritud teekond sai paika MC-st Cancunini: MC – Oaxaca – Mazunte – San Cristobal – Palenque – Tulum – Isla Mujeres. Reaalselt lisandusid Huatulco ja Playa del Carmen ning ära jäi Isla Mujeres. Reis oli äärmiselt vaheldusrikas, nägime koloniaallinnu, Sierra Norte mägesid, Vaikset ookeani, Lacandoni dzunglit, Kariibi merd ja pindala suuruselt kolmandat linna maailmas.

Läbitud teekond kaardil:


Pikemad vahemaad linnast-linna sõitsime ööbussidega, mis on väga mugavad ja soodsad, eriti kui arvestada, et bussisõidu ööl pole vaja öömaja hankida. Enamus hotelle olime enne välja valinud, aga ühtegi broneeringut me ei teinud. Veebruar-märts on seal madalhooaeg (päris täpselt ei tea miks), mis tähendab, et kõik hotellid, kuhu sisse astusime, meile ka toa leidsid. Lahutamatuks kaaslaseks kogu reisil oli Lonely Planeti (LP) reisijuht Mexico 2008, ilma milleta ei kujuta ette ka reisi eelnevat planeerimist. Ligi 3 aastat vana raamat, hakkab aga ka eksima, eriti hindade osas. Näiteks kaugbussid maksid kõik ca 20% rohkem kui raamatus.     

Kulutused (kahe inimese kohta):

Reisijuhid, kindlustus ja vaktsiinid: 173.-

Lennud Tallinn-Helsingi, Helsingi-Tallinn: 179.-

Lennud Helsingi-Frankfurt-Mexico City, Mexico City-Frankfurt-Helsingi: 959.-

Lend Cancun-Mexico City: 263.-

Majutus: 429.-

Söök-jook: 578.-

Transport: 330.-

Tuurid ja pääsmed: 349.-

Muu (suveniirid, shopping jm): 102.-

KOKKU: 3362.- € (52 608.- eek)

Mehhiko peeso kurss on umbkaudu üks ühele krooniga. Kui Yucatani poolsaarel võetakse vastu ka dollarit ja eurot, siis mujal peale peeso midagi näha ei taheta.

Kaasas oli meil vaid käsipagas nagu ka Taisse sõites. Marini kott oli u. 7 kg ja Raidul peaaegu 8kg, mis peakski olema käsipagasi maksimum kaal. Tegelikult on nii, et meie pagasi suuruse vastu tundis huvi vaid Tallinna lennujaam ja seda ka sellepärast, et Blue 1 käsipagasi kapikesed on võrreldes teiste lennukitega madalamad. Et miks vaid käsipagas? Kogemusest rääkides on ära saadetava pagasi tõenäosus kaduma minna üsna suur ja kui see peaks juhtuma, siis oleks päris huvitav teada, millisel aadressil me peaks oma pagasi kätte saama. Seljakotiränduritena polnud meil sellel hetkel veel ühtegi hotelli broneeritud ja me ei teadnud isegi, millises linnas me oma esimese öö veedame. Teiseks on hea, kui ei saa rohkem kaasa võtta kui 7-8 kg, sest seda kotti tuleb ka hiljem korduvalt ühest linnast teise nihutada. Mida vähem kaasas on, seda lihtsam. Kõik hügeenitarbed ja vedelikud saab ju kohapelat muretseda (vedelikud suuremad kui 100ml ei ole lennukisse nagunii lubatud).

Minek.

Sõit Mehhikosse pole just mee lakkumine. Kuueteistkümnes veebruar oli meile tavapärasest pikem päev kui teised. Nimelt rändasime ju ajas tagasi ja koguni kaheksa tunnikest. Reisi öösel saime kõva paar tundi magada, sest uni ei tulnud, seljakotid vajasid pakkimist ja korter meie uutele elanikele ette valmistamist. Kell neli hommikul oli meie taksojuht Liisi ukse ees ja napi riietusega rändurid alustasid põneva reisiga. Meie connected flight algas Helsingist, aga kuna me ei soovinud laevaga jamada, ostsime Tallinnast lennu Blue 1-ga Soome. Sooduspakkumisega saime piletid edasi-tagasi 2800 eeki kahele. Laevaga oleksime pidanud lahkuma eelneval õhtul, ööbima laeval ja sealt väga vara hommikul lahkuma lennujaama suunas. Lennujaam asub aga u. 25km linnast väljas. Buss sõidab sinna u. 40 minutit ja takso oleks väga kallis. Kui võimalik, tasub igaljuhul lend valida. Soomes lükkus lend tunnikese võrra edasi, kuid õnneks oli meil Frankfurdis isegi siis piisavalt aega söömiseks ja ringi tuiamiseks. Esimene asi, mis suurele lennukile astudes üllatas, oli isikliku meelelahutussüsteemi puudumine. Viimati Emirates`ga lennates osutus selline süsteem vägagi meeldivaks ja arvasime, et nii pikal lennul on see tavaline. Olime arvestanud, et meie 11 tundi lendu koosneb peale magamise ja söömise ka mängude mängimisest ja sobiva filmi vaatamisest. Õnneks saab Lufthansa lendudel korralikult süüa ja juua ilma, et peaks oma kukrut kergitama.

Et pikk jutt tüütuks ei muutuks 😀

24 tundi hiljem olime ikka veel samas päevas, aga nüüd siis juba kaugel kaugel Mexico Citys. Lennukis täidetud immigratsiooni blanketid tuli passikontrollis ette näidata ja olgu öeldud, et riigist lahkudes läheb seda jälle vaja. Maale saabumise protsetuurid seljataga, otsustasime, et oleks liig jääda kohe nii suurde ja kahtlasesse linna nagu Mexico City. Arvasime, et parem tutvume selle hiigellinnaga reisi lõpus, kui nahad pruunid, süsteem selge ja keelgi rohkem käpas. Tuli võtta suund Oaxaca poole. Kuna LP hoiatab turiste mitteametlike taksode eest, kes sind kurat-teab-kuhu viivad ja siis sinuga kurat-teab-mida teevad, siis eriti oluline pidi olema lennujaamast lahkudes võtta ametlik takso. Tollitsoonist väljudes  on ametlikud taksopiletite müüjad suure kisaga platsis (Sitio 3000 nimelised putkad). Osta tuleb sõidu tsooni pilet, mis tegelikkuses on u. 100% kallim, kui suvaline takso tänavalt. Müüjale tuleb öelda koht ja tema annab pileti, mis tuleb esitada juhile. Taksos ei maksta midagi. Selline aktsioon jätab mulje, et libataksod on riigis tõsine probleem. Lühike sõit lennujaamast Terminal Oriente (lühidalt TAPO) bussijaama läks 120 kohalikku.

Mõned soovitused, mida tasuks Mehhikosse reisides arvestada: 

 • Inglise keelt rääkis vaid viiendik inimestest, kellega suhtlesime (va teised turistid). Meie Hispaania keele oskus piirdus Pimsleuri Speak & Read audioõpiku esimese 16 peatükiga. Tundsime numbreid sajani ja põhiväljendeid söögi tellimisel, toa broneerimisel jne. Sellega saime hakkama, aga kindlasti annaks parem keeleoskus palju juurde. Päris ilma hispaania keeleta oleks sekeldamist aga liiga palju. Ei soovita. 
 • Turvalisuse poole pealt peab valmis olema kõigeks. Kui paned oma pagasi mõne transpordi pakiruumi, kasuta väikest lisakotti, millega saad väärtuslikuma kaasa võtta. Pass ja raha nööriga kaela. Meil selle kolme nädala jooksul ühtegi intsidenti ei olnud. 
 •  Üldiselt Mehhiklane ei tingi. Kui hotellis öeldakse öö hind, siis nii see ka üldjuhul jääb. Väike mänguruum on taksodes, kus aegajalt mõni kavalpea küsib nt 55 peesot sõidu eest, mis sa oled juba 3 korda 45-ga ostnud. Veidi suurem tingimine käib turgudel, aga kindlasti ei ole esimene hind nii absurdselt kõrge kui nt Egiptuses.
 • Kohapealse eelarve planeerimisel peaks arvestama, et söögi-joogi, majutuse ja teenuste hinnad on umbes nagu meilgi. Keskmine päev koos toitlustuse, öömaja, tuuride ja transpordiga läks kahele maksma 1500 peesot.
Rubriigid: Reisid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 Responses to Mehhiko

 1. Pingback: Oaxaca | Reisid, matkad ja maitseelamused

 2. Pingback: Mazunte | Reisid, matkad ja maitseelamused

 3. Pingback: Huatulco | Reisid, matkad ja maitseelamused

 4. Pingback: San Cristobal de Las Casas | Reisid, matkad ja maitseelamused

 5. Pingback: Palenque | Reisid, matkad ja maitseelamused

 6. Pingback: Tulum | Reisid, matkad ja maitseelamused

 7. Pingback: Playa del Carmen | Reisid, matkad ja maitseelamused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s