Rummu mägi

Rummu alevis, kohe vangla kõrval, asub rahvakeeli nn Rummu tuhamägi. Tegelikult pole tuhaga midagi pistmist, kokku on kuhjatud hoopis kohaliku paekaevanduse kaevandusjäägid, kuid see ei muuda midagi. Ühelpool mäge on järv, teiselpool tellistest aed. Aial on õnneks augud sees, nii et saab ligi küll kui vaja. Meie keerasime Haapsalu – Keila maanteelt väiksele kruusateele, mis viib mäe kõrvale ja edasi järve äärde. Paarsada meetrit mööda räbalat kruusateed ja ongi koht, kust aiast sisse saab.

Eemalt oleme seda kohta vaadanud varemgi, seepärast oli nüüd kindel plaan üles ronida. Parim tee tundus olema madala ja kõrge osa vahel (pildil jääb kase taha). Võimalik, et variante on veelgi kui mäele ring peale teha.

Nagu öeldud, on kohe mäe taga karjäärijärv, mille vesi on kahtlaselt sinine. Väidetavalt hakkas kunagi kaevandusse vesi nii kiiresti peale tungima, et suur ekskavaator jäigi sinna. Midagi paistab vee alt praegu ka, aga täpselt ei jaga ära misasi. 

Kõrgeimast tipust avaneb hea vaade vanglale, Rummule ja palju kaugemalegi. Ja seda kõike ainult paarikümne kilomeetri kaugusel Tallinnast 🙂

Advertisements
Rubriigid: Eestri tripid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s