Rummu mägi

Rummu alevis, kohe vangla kõrval, asub rahvakeeli nn Rummu tuhamägi. Tegelikult pole tuhaga midagi pistmist, kokku on kuhjatud hoopis kohaliku paekaevanduse kaevandusjäägid, kuid see ei muuda midagi. Ühelpool mäge on järv, teiselpool tellistest aed. Aial on õnneks augud sees, nii et saab ligi küll kui vaja. Meie keerasime Haapsalu – Keila maanteelt väiksele kruusateele, mis viib mäe kõrvale ja edasi järve äärde. Paarsada meetrit mööda räbalat kruusateed ja ongi koht, kust aiast sisse saab.

Eemalt oleme seda kohta vaadanud varemgi, seepärast oli nüüd kindel plaan üles ronida. Parim tee tundus olema madala ja kõrge osa vahel (pildil jääb kase taha). Võimalik, et variante on veelgi kui mäele ring peale teha.

Nagu öeldud, on kohe mäe taga karjäärijärv, mille vesi on kahtlaselt sinine. Väidetavalt hakkas kunagi kaevandusse vesi nii kiiresti peale tungima, et suur ekskavaator jäigi sinna. Midagi paistab vee alt praegu ka, aga täpselt ei jaga ära misasi. 

Kõrgeimast tipust avaneb hea vaade vanglale, Rummule ja palju kaugemalegi. Ja seda kõike ainult paarikümne kilomeetri kaugusel Tallinnast 🙂

Advertisements
Rubriigid: Eestri tripid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s